Демісезонна гума — як обрати?

Шини, які призначені для їзди взимку та літом не мають ярко виражених характеристик. Ці колеса створені для того, щоб забезпечити гарну керованість та безпеку при умовах різноманітної погоди. Іншими словами — ще щось середне меж зимовими та літніми шинами. Малюнок протектора є унікальним — невисокий, з шашками та ламеліями невеликої глибини. 

Під час експлуатації водії розуміють, що явних плюсів, які мають зимові або літні шини, в них немає. Тобто, не варто їх використовувати, якщо взимку температура опускається нижче -10 градусів, а влітку підіймається вище +25. Демісезонні шини стануть ідеальним рішенням для країн, де панує помірний клімат. 

Слід пам’ятати, що з заводу автомобіль виходить з універсальними шинами. 

Чи варто користуватись всесезонною гумою?

Сьогодні універсальні шини відрізняються гарною якістю. Це ідеальне рішення, якщо водій рідко користується транспортом, їздить лише по місту на невеликій швидкості. Також це оптимальний вибір у країнах з помірним кліматом, м’якою зимою і не дуже спекотним літом. 

Маркування демісезонних шин

Написи на шинах залежить від бренду. Найбільш часто зустрічається наступне маркування:

  • All Season;
  • All Weather та Any Weather — всі погоди;
  • Road + Winter — дорога та зима;
  • Mud + Snow — сніг та дощ;
  • All Grip Traction — зчеплення з будь-якою дорогою.

Переваги та недоліки

До плюсів можна віднести наступні характеристики:

  • підходять до будь-якої погоди;
  • мінімальні витрати на придбання шин та їх встановлення;
  • максимальний комфорт при русі, бо вона більш м’яка;
  • менш глибокий протектор — менше шуму;
  • більша стійкість до стирання та зносу.

Недоліки — під час сильної спеки або у мороз відсутня комфортна їзда. Влітку збільшується витрата палива через дуже м’яку гуму, по снігу їздити теж не комфортно, бо шини мають не великий протектор. 

Особливості керування авто влітку на міжсезонній гумі?

Всесезонні шини мають додаткові липучки та шипи. Це забезпечує гарне зчеплення з покриттям дорогою та підвищує рівень стійкості. З іншого боку це призводить до зайвих витрат палива. Під час руху по гарячому асфальту шини скоріше зношуються. 

Особливості керування авто взимку на міжсезонній гумі?

Зчеплення з покриттям дороги знаходиться на середньому рівні. Якщо температура повітря знизиться менше -10 градусів, то гума затвердіє і буде недостатньо гнучкою. Для пересування взимку всесезонна гума має недостатню кількість липучок та шипів, а також невеликий розмір протектора. Тобто, зчеплення з дорогою гірше, якість управління падає.