Як обрати автомобільну гуму?

автогума

Оскільки зчеплення з дорогою забезпечують саме шини, то зношена гума може стати причиною ДТП. Тобто, колеса — це безпека та комфорт руху і обирати їх потрібно дуже ретельно, звертаючи увагу на такі характеристики:

сезонність

ширина шини

посадковий діаметр

малюнок протектору

висота профілю

індекс навантаження та швидкості

Коли треба міняти гуму?

Автомобільні покришки — це розхідний матеріал, тому їх потрібно вчасно міняти. Як це визначити? У кожної шини є малюнок протектора. Коли він буде стертий до певного рівня, який вимірюється за допомогою індикаторної перемички, покришку час замінити. 

Як обрати гуму для свого автомобіля?

Перш ніж зробити вибір слід спочатку визначити:

 • тип та розмір;
 • сезонність;
 • стиль свого водіння;
 • умови експлуатації;
 • бренд, який буде відповідати вашому бюджету.

Сезонність

Це один з найголовніших показників, за якими обираються шини.

 1. Літня гума — встановлюється, коли температура більша за +7 градусів. Склад такої гуми більш жорсткий, зчеплення з асфальтом відбувається за рахунок тертя великої поверхні протектора.
 2. Зимня гума — експлуатується при температурі нижче за +7 градусів. Склад гуми більш м’який. Зчеплення відбувається за рахунок ламелей та шипів. 
 3. Всесезонні — це літня гума, яку можна використовувати весною та восени. Це шини, у яких є маркування All Season, 4 Season, CrossClimate, M+S.

Діаметр посадковий

Маркування R14 або R16 означає не радіус, а діаметр гуми для посадкового місця на диск. Тобто це радіальний тип шини.

Тип протектора

 1. Симетричний ненаправлений малюнок. Можна зустріти на бюджетних легкових шинах, комерційних, позашляховиках. Така гума не підходить для високої швидкості.
 2. Симетричний направлений малюнок. Призначений для кращого відводу води, мокрого снігу, має високий ступінь самоочищення. Недолік — велика гучність.
 3. Асиметричний ненаправлений малюнок. Забезпечують акустичний комфорт та гарно відводять воду. 
 4. Асиметричний направлений малюнок — використовується лише у спецтехніці та аеропортах. 

Як подовжити термін використання гуми?

Щоб шина прослужила як можна довше її потрібно правильно зберігати. Щоб зменшити негативний вплив температур та повітря на гуму і запобігти розтріскуванню слід покласти колесо у спеціальний чохол. Часто власники авто складають шини одну на одну. Однак покришки, зняті з дисків, так зберігати не можна. Складати таким чином пропонується лише колеса в зборі. Правильна експлуатація та зберігання подовжать життя ваших колес.